شرکت کارکنان مرکز اردکان در دوره پیشگیری از جرم در مرکز میبد

شرکت کارکنان مرکز اردکان در دوره پیشگیری از جرم در مرکز میبد

يكشنبه 14 مهر 1398 و ساعت 13:10:15 91

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان اردکان در راستای صیانت از حقوق شهروندی با افزايش دانش ، بينش و ارتقاء سطح آگاهي هاي كارمندان نسبت به امر پيشگيري از جرم، این دوره آموزشی در مرکزمیبد برگزار شد

سید رضا قائم محمدی کارشناس بهزیستی استان یزد در این دوره گفت : در حوزه سلامت اجتماعی ، برخورد با آسیب‌ها در سه سطح پیشگیری از آسیب و توانمند کردن افراد در برابر آسیب ، درمان فرد آسیب دیده و نیز کمک به فرد آسیب دیده برای غرق نشدن بیشتر در آسیب‌هاست.

قائم محمدی همچنین وجود مقررات و قانون را در زندگی افراد مهم برشمرد و افزود: اعضای خانواده باید برای برقراری نظم و مسئولیت‌پذیری آماده باشند و برای انجام امور از سوی فرزندان شرط و شروط تعیین کرد تا کارها را به خوبی انجام دهند. و فرزندان ما باید مهارت حل مساله و تصمیم گیری را بیاموزند تا بتوانند مشکلات خود را در زندگی رفع کنند.

وی بعد از تاثیر فضای مجازی به نقش دوستان در ابتلای افراد به آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: بچه‌ها علاوه بر فضای مجازی از دوستان و پدر و مادر خود تاثیر می‌پذیرند و در سنین کودکی، نوجوانی و جوانی نیاز به محبت دارند.

و در خصوص پیشگیری از وقوع جرم افزود: هرم آموزش سواد رسانه ای که شامل رژیم مصرف رسانه ای،منطق و تفکر انتقادی و رسانه شناسی می شود در خصوص پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی و سایبری می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

شایان ذکر است در این کارگاه آموزشی مباحثی در حوزه جرائم اینترنتی و سایبری مطرح شد